Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/marmarai/public_html/site-yonetim/db.php on line 23
Marmalara İlaçlama

PeyzajHızlı gelişen sektörümüzde üstün kaliteli tasarım ve uygulamaları, ekonomik ve hızlı gerçekleştirebilmeyi ilke edinen firmamız küçük,orta ve büyük ölçekli tüm peyzaj hizmetlerini başarı ile gerçekleştirmiştir.

Firmamız peyzaj proje,uygulama ve periyodik peyzaj bakımı konularında Marmara  bölgesinde profesyonel hizmet vermektedir.
1996 yılından bugüne peyzaj sektörünün her alanında başarı ile adını duyurmuş olan firmamız artık amatör ve profesyonel tüm kullanıcılara, peyzaj danışmanlığı uygulama,periyodik bakım ve zararlı mücadele hakkında hizmet vermektedir.Yıllardır karşılaştığımız en büyük sorun maliyetlerden kaçmak amacı ile kullanılan kalitesiz malzemeler müşterileri hayallerindeki peyzaj düşüncelerinden uzaklaştırmıştır.Artık tek yerden danışmanlık hizmeti alarak begendikleri bahçeye rahatça ulaşaklar. 
Mutlak müşteri memnuniyeti,kaliteli işçilik ve malzeme kullanımı ilkesi presibimizdir

 

Firmamız proje aşamasından uygulamasına,uygulama bitiminden periyodik peyzaj bakımına kadar olan tüm süreçte hizmetvermesi nedeni ile olası tüm hataları minimize etmektedir.

Yapısal ve bitkisel tasarımlardan oluşan peyzaj projesi,uzman ekiplerimiz tarafından tekniğine uygun olarak uygulanmaktadır.

Günümüzde en büyük sorun,tüm uygulamalara hakim olmadan yapılan imalatlarda ortaya çıkan organizasyon eksiklikleri

istemeden diğer imalatlara zarar vermektedir.Bu nedenle tasarım aşamasından itibaren tüm ekiplerin birlikte bir iş programı oluşturmaları müşteriyi maddi ve manevi açıdan mutlu edecektir.

Genellikle çalışma alanlarımız olan villa,fabrika ve site bahçelerinde müşteri istekleri göz önünde tutularak hazırlanan peyzaj projesi uygulanmaktadır.Uygulama bitiminde müşterilerimiz bakım işlerini kendileri yada bahçıvanlarla çözmeye çalışırlar.Ülkemizdeki mevsim koşullarının değişkenliği sonucu oluşan deformasyonlar, bitki hastalık ve zararlıları ile yapılan mücadelenin tekniğine uygun olmaması sonucu oluşan zararlar ve bitki gelişimi için doğru mevsimde bilinçli organik ve kimyasal bitki beslemesinin hatalı yapılması sonucu meydana gelen hasarlar uygulama bitiminde "Periyodik Peyzaj Bakımı" konusunda uzman ekiplerle bakım işlerinin devam etmesi gerektiğini ortaya koymaktadır.

 

İnsan yaşamında çevresindeki tabii varlıkların çok

büyük  etkilerinin olduğu artık bilinmektedir.

        

Kentlerdeki yerleşim ve nüfus yoğunlukları zorunlu olarak doğal bitki örtüsünü  azaltmıştır.Artık modern şehircilikte  gerekli yatırımlar yapılarak bitkilendirmeler ve ağaçlandırmalar yapılmaktadır. Park – bahçe, bitkilendirme ve ağaçlandırma çalışmaları kurumların en büyük başarısı sayılmaktadır artık.

 

Bitkilendirme ve ağaçlandırma çalışmalarına büyük miktarlarda kaynak aktarımı gerektirdiğini biliyoruz. Bitki transferleri, yerlerinin hazırlanması, tohum temini, ekimleri, tesviye çalışmaları, toprak aktarımı veya transferleri harcanan emek ve zaman İle proje ve tatbikatları için büyük bütçeler harcanmaktadır.

 

Yeşil alan  düzenlemelerinin yapılması bitkilerin yerleştirilmesinden sonra da onların sulama, gübreleme, çapalama, budama  gibi sürekli takip edilmesi gereken bakımları yapılmaktadır.

 

Tüm bunların yapılıyor olmasına ve tüm giderlerin karşılanmış olmasına rağmen onlara arız olan hastalık ve zararlı etmenleri ile mücadele yapılmaması durumunda verilen tüm emekler, yapılmış olan ve hala yapılmakta olan  masraflar  kısa bir süre içinde boşa gidebilmektedir.

Bundan dolayı çimlerin, çalı formu bitkilerin ve ağaçların, budama, biçme, sulama,  gübreleme, çapalama gibi  bakımları yanında  hastalık ve zararlılardan korunmaları gerekmektedir. Yabancı otlar, bitki hastalık ve zararlı etmenlerine karşı mücadele edilmesi  onlara yüklenen  fonksiyonların yerine gelmesi için önemli bir  ihtiyaçtır.

Çim  alanları  ve diğer rekreasyon  alanlarındaki  yabancı otlar, bu alanların  yok olmasına  ve  görünümlerinin kötü olmasına  sebebiyet vermektedir.

 

Hastalık etmenleri ve bitki zararlıları (böcekler ve diğer) gerek  çim alanlarının,  gerek çalı  formundaki  bitkilerin ve   süs bitkilerinin  ve gerekse ağaçların  kısmen ve tamamen  kurumalarına  yol açmaktadır.Güzel görüntülerin  kısmen  kurumaları durumunda  kel  alanların  oluşmasına,  ağaç  ve  çalılarda  çirkin  bir görünüm oluşturmalarına  yol açmaktadırlar.  Kuruyanların  yerine  aynısını   oluşturmak  ekonomik kayıp olmasının yanı sıra  bir  çoğunu  yeniden kazanmak  mümkün   olamamaktadır.

Bitki  bakımları içinde hastalık zararlı  ve  yabancı ot mücadelesi  önemli  bir  yer   tutmaktadır.  Aksi halde diğer tüm bakımlarının  yapılmış  olmasına ve her türlü bitki alımı dikimi gübreleme budama vs. tüm  bakım ve harcamaların  yapılmış olmasına karşın yozlaşma  ve kurumaların  önüne geçilememektedir. Yapılan tüm harcamalar boşa gittiği gibi yapılması gerekli olan hizmetler de akamete uğramaktadır.

Yeşil alanlarda zararlılarla yapılacak mücadele zamanı ve takvimi dikkat edilmesi gereken öncelikli konudur. Zira çoğu zararlının mücadele zamanı çok kısadır.

                  

Mücadele zamanının doğru tesbit edilememesi yapılan hizmetin boşa gitmesine neden olabilmektedir. Bundan dolayı mücadeleyi yürütecek teknik ekibin bilgili ve tecrübeli olması gerekmektedir.

 

İlaçlama  çalışmalarının başarılı olmasının en önemli kriteri uygulama yapacak teknik ekibin ve uygulayıcı personelin eğitimlerinin ve tecrübelerinin yeterli olmasıdır

Copyright © 2012 - Marmara İlaçlama Ltd. Şti.
web tasarımı Acıbadem Medya